Bled - krásná příroda a výborné služby

Naše redakce na cestách Slovinskem

Bled jako romantický symbol Slovinska je jedním z hlavních turistických cílů této krásné země. Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal jezero s kostelíkem na ostrůvku obklopené Julskými Alpami, alespoň z fotografií... My jsme se vydali do Slovinska poznat zajímavá místa v našem oblíbeném spojení wellness & gastronomie a zde jsme měli první zastávku na naší cestě. Ubytování v Hotelu Golf řetězce SAVA Hotels & Resorts nám poskytlo jedinečný výhled na jezero i okolní Julské Alpy.

Bledské jezero leží v podhůří Julských Alp těsně na hranici Triglavského národního parku. Vzniklo na konci poslední doby ledové roztáním Bohinjského ledovce. Dosahuje hloubky až 30 metrů a na délku měří přes 2 km. Krajinu působivě dotváří ostrov uprostřed jezera s barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Hotel Golf jsme vybrali pro ubytování u Bledského jezera velmi dobře. Z pokoje - apartmá jsme měli překrásný výhled na celé jezero, součástí hotelu je zcela nové Živa Wellness centrum s 380 m2 vodní plochy. Zrekonstruovaný hotel nabízí pohodlné ubytování ve 140 pokojích a 10 apartmánech. Součástí hotelu je restaurace s vyhlídkovou terasou Veranda.

Živa wellness centrum je rozdělené na dvě části. Vodní svět nabízí několik bazénů ve dvou patrech propojených mírným tobogánem,  vířivky, termální bazén s 35°C teplou vodou,  chrliče, perličky a další atrakce. Svůj prostor zde mají i děti - dětské bazénky spojuje skluzavka. Z bazénu, který má i menší venkovní část, je krásný výhled na hrad nad jezerem. Nechybí ani relaxační zóna s lehátky.

Druhá část wellness centra Živa je saunový svět s prohřívárnami: Finská sauna  90°C, Laconium  65°C, Caldarium, Bio sauna s colorterapií a světelnou terapií, Hammam 45°C. Každý den v 17 hodin probíhají speciální saunové programy - ceremoniály. Součástí saunového světa je i venkovní část s vyhlídkou na jezero. V sauně je k dipozici voda, výběr čajů i ovoce. Wellness centrum nabízí také masáže a koupelí.

Vydali jsme se také na prohlídku dalších hotelových kapacit SAVA HOTELS & RESORTS v Bledu. Nejvíce nás zaujal stylový pětihvězdičkový hotel GRAND HOTEL TOPLICE (info). Jedná se o slavný hotel s tradicí. Přivítal mnoho významných osobností, státníků a hostil řadu zajímavých událostí na nejvyšší úrovni. Nyní renovovaný hotel nabízí luxusní zařízení pokojů, salon s vyhlídkou na jezero a pohodlným posezením, hotelovou pláž i wellness centrum. LUISA STUDIO, tak se jmenuje malé wellness centrum, jehož středem je bazén s termální vodou z vlastního pramene. Jsou zde i tři sauny - finská, turecká, infra. Lázně jsou v provozu od roku 1925 a termální voda je známá už od roku 1818 a pitná kůra je vhodná např. na žaludeční problémy.

Hotel Park v centru Bledu (info), přímo na břehu jezera nás zaujal zelení, která pokrývá fasádu a balkony. Wellness služby zahrnuje velký krytý bazén v posledním patře hotelu, termální voda, sauna, fitness a centrum thajských masáží. Hotel Park je ideálním místem pro pořadatele firemních akcí a konferencí. 
Naší prohlídku hotelů jsme zakončili v letní restauraci nad jezerem, kde můžete posedět u kávy a místní speciality - Bledského krémového dortu. Jedná se o oblíbený dezert, připravovaný od roku 1953. Prý ho zde upekli již na 10 milionů. Moc nám chutnalo.

logo_shr_2126

Druhý den jsme se vydali podél jezera, došli jsme i na hrad na skále nad jezerem. Nezbyl nám čas na cestu tradičními loďkami přes jezero a na návštěvu ostrova. Nicméně to nevadí, protože dnes víme, že do Bledu přijedeme znovu a necháme si několik dní a budeme relaxovat, objevovat krásnou přírodu a užívat wellness služeb. Samozřejmě i při další návštěvě Bledu si nenecháme ujít sladkou tečku - tradiční dezert.   
Bled z hlediska wellness & gastronomie můžeme jen a jen doporučit a budeme se sem rádi vracet.

Co se nám nejvíce líbilo:
- apartmá v Hotelu Golf s terasou a výhledem na jezero
- úžasný Bledský dezert- malebná krajina, krásné výhledy 
- wellness služby, vyzkoušeli jsme bazény v Hotelu Golf
- Genius Loci v Grand Hotelu Toplice

Bled, Slovinsko: Hotel Grand TopliceBled, Slovinsko: loďkou po jezeřeBled, Slovinsko, jezeroBled, Slovinsko: Hotel Golf, wellness centrum ŽivaBled, Slovinsko: Hotel Golf, wellness centrum ŽivaBled, Slovinsko: Hotel Golf, wellness centrum Živa, saunový světBled, Slovinsko: Hotel Park, bazén, aquaaerobicBled, Slovinsko: Grand Hotel TopliceBled, Slovinsko: Grand Hotel TopliceBled - krásná příroda a výborné službyBled - krásná příroda a výborné služby

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka