Barvy ve wellness

Ačkoli je vnímání barev velmi individuální, je jejich použití ve wellness hotelech v podstatě nezbytné, protože umí navodit atmosféru a prodloužit léčebný účinek. Je ale nutné dbát na dodržení autentičnosti wellness zařízení a přitom být originální.

Vnímání barev se liší nejen podle pohlaví a věku, ale také podle doby, kterou člověk v zařízení stráví. Ukázalo se, že zaměstnanci, kteří tráví v hotelu celé dny, jsou k hodnocení interiéru hotelu mnohem kritičtější, než hosté. Pro ty je velmi důležitý první dojem, který mohou ovlivnit právě zvolené barvy interiéru. Mezi ty patří ve wellness zařízeních nejčastěji odstíny, které navozují pocit harmonie a klidu.

Při zařizování wellness komplexu je nutné dodržet autentičnost, vybavení by mělo zůstat v jednom konkrétním stylu. Nejedná se přitom jen o interiér a exteriér a barevné provedení celého zařízení. Vybranému stylu by měl odpovídat i jídelníček, hudba a třeba i oblečení personálu.

Přitom by ale mělo wellness zařízení zaujmout svou originalitou. V běžném životě se často pohybujeme mezi bílými zdmi, proto si jednou za čas rádi užijeme nevšední prostředí, které umí vytvořit právě barvy.

 

Za poskytnutí fotografií děkujeme Wellness Hotelu Frymburk.

 

Barvy ve wellnessBarvy ve wellnessBarvy ve wellness

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka