5. Wellness odpoledne ČAW

Na páté wellness odpoledne jsme se vydali ven z Prahy. Přece jen k wellness stylu patří uvolnění, relaxace a příjemná atmosféra a té se dosáhne nejlépe v přírodě. V Praze jsme zanechali shon a po půlhodince jízdy po dálnici na Příbram jsme již objevili v malé vesničce upoutávku na wellness centrum.

Poloha wellness centra Svaté Pole je opravdu výhodná. Blízkost dálnice a tedy i spojení s Prahou, malá vesnička, příroda, genius loci v podobě historického statku. Již při příchodu na návštěvníky dýchne tak trochu jiný čas, pohodová atmosféra rodinného prostředí. Prostorný altán na zahradě skýtá místečko ke grilování, povídání, relaxaci. Zde bylo setkání zahájeno panem Kozohorským, hostitelem setkání a majitelem centra. Následovala úvodní řeč prezidenta ČAW Jana Hejmy. Prohlídka wellness centra s diskusemi nad problematikou provozu a plány do budoucna se stala základní součástí každého wellness odpoledne. Navštívili jsme místnosti pro masáže, prostor sauny se solární loukou, solnou jeskyni s malými vodopády.

Solná jeskyně Wellness centra Svaté Pole je vybudována tak, aby vytvořila ideální klima podobné přímořským oblastem a prospěšné lidskému organismu. Solná jeskyně je tvořena přírodní krystalickou solí z Himalájí a solí z Mrtvého moře, které se skládají přesně z těch 84 prvků, ze kterých se skládá lidský organismus. A tak je ideálním místem pro regeneraci a relaxaci. Solná jeskyně má samozřejmě také blahodárný vliv na naše zdraví. Pomáhá především při léčbě astmatu, alergií, lupenky, ekzému, poruch imunitního systému, revmatologických onemocnění i onemocnění zažívacího traktu.

Sluneční louka je tvořena vitalizujícími solárními zářiči, které nejen opalují, ale také posilují zdraví a celkovou vitalitu organismu. Sluneční louka má stejný spektrální rozsah jako přirozené sluneční záření, na které je lidský organismus zvyklý. Přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posiluje krevní oběh a tvorbu krve, napomáhá rychlejšímu odbourávání škodlivých látek v organismu a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu.

Odborný tým Wellness centra Svaté pole nabízí také kompletní rehabilitační programy – sportovní, poúrazovou a pooperační rehabilitaci, klasické i anticelulitidové masáže a masáže lávovými kameny, elektroléčebné a laserové procedury, termoterapii, fototerapii, klimatoterapii, oxygenoterapii, baňkování i čokoládové nebo rašelinové zábaly.

Wellness centrum poskytuje také programy pro skupiny - firemní kolektivy, které zde najdou úžasný klid a profesionální péči.

Pozvaní hosté setkání představili také výrobu solných saun a jeskyní nebo nově otvírané pražské wellness centrum.

Při naší návštěvě jsme si vyzkoušeli saunu, solární louku i masáž. Na zahradě se gilovaly klobásky, bylo připravené i wellness občerstvení - vhod přišly ovocné mísy. Vyšlo i počasí a tak jsme zůstali hosty centra až do večerních hodin. Starala se o nás celá rodina Kozohorských a byla to kvalitní, profesionální péče. Byli jsme velmi spokojeni, stejně jako další z třicítky účastníků wellness odpoledne ČAW.

Určitě jsme zde nebyli naposled a brzo se vrátíme.

 

5. Wellness odpoledne ČAW5. Wellness odpoledne ČAW5. Wellness odpoledne ČAW5. Wellness odpoledne ČAW5. Wellness odpoledne ČAW5. Wellness odpoledne ČAW

Naše další projektyPartneři

Asociace pracovníků v regeneraciSaunafest 2015Relax Centrum KolštejnFrajtHotel Hluboký DvůrHotel Komorní hůrka